Ознака: Ирма

Сцена

Лепа Брена конечно откри: Што навистина се случи со мојата куќа во Мајами

Ураганот Ирма ја погоди Флорида, евакуирани се 6 милиони луѓе. Лепа Брена откри во каква состојба е нејзината вила во МајамиКуќата е во ред! Ви благодарам што се грижите – […]

Живот

Зошто ураганот кој пустоши во Средна Америка се вика Ирма?

Харви го погоди Тексас, Ирма ги опустоши Карипските острови, Мајами и Флорида, а вниманието на метеоролозите во моментов е посветено на Хозе и Катја, кои следуваат.  Зошто на овие метеоролошки […]

Вести

По Ирма, холандскиот дел на Свети Мартин речиси целосно уништен

Речиси третина од сите згради во холандскиот дел на карипскиот остров Свети Мартин се уништени, а повеќе од 90 отсто од објектите се оштетени како последица на разорниот ураган Ирма, […]

Сцена

Ураганот „Ирма“ ја уништил луксузната вила од милион евра на Лепа Брена во Мајами

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена е очајна поради ураганот „Ирма“.Страшниот ураган го погоди и Саут Бич, елитен кварт во Мајами каде Брена има луксузна вила од милион евра. Според српските […]