Ознака: карантин

Живот

Зошто се повеќе луѓе имаат чудни соништа за време на пандемијата?

Луѓето низ светот без разлика каде живеат, соочени со проблемот од епидемијата на коронавирусот, можат да имаат барем една заедничка точка, а тоа се живи, впечатливи и бизарни соништа кои […]

Црна хроника

28 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се  21 лице – извести МВР

Во текот на изминатото деноноќие  според статистиката на МВР за периодот (28/29.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека  на ниво на целата држава 28 лица не ја […]

Сцена

Се пофали со дипломата: Шакира завршила факултет од карантин!

Колумбиската пејачка Шакира се пофали дека деновите поминати во изолација ги посветила на образование. Имено, Шакира завршила курс по древна филозофија на угледниот Универзитет Пенсилванија. Ова предизвикало одушевување кај нејзините […]

Видео Нега и убавина

Тренинг во домашни услови: 20 минути вежбање за затегнато тело

Без изговори! Тоа е мотото на фитнес инструкторката Памела Реиф која нагласува дека за вежбање ви треба само добра волја. Доказ за тоа се нејзините видеа со инструкции за вежбање […]