Ознака: крем

Кулинарство

Рецепт за арапски палачинки со крем сирење

На списокот со 50-те најдобри десерти во светот има десерти како што се турската баклава, австриската штрудла од јаболка, како и арапските палачинки полнети со крем сирење, суво овошје и […]

Кулинарство

Највкусниот десерт на Балканот: Направете го сами колачот од соништата, трилече

Трилечето е омилениот десерт на многумина, а во продолжение прочитајте како да го приготвите: Состојки: – 6 јајца – 100 г шеќер – 200 г брашно – половина ќесичка печиво […]