Ознака: куќа

Видео

Видео: Што се крие во куќата во која не живее никој од 1985!

Погледнете што се крие зад влезната врата!Лондон е град со неверојатна историја. Голем број на згради се толку стари што во нив живееле бројни генерации, а нивната внатрешност „раскажува“ приказни од […]

Занимливости

Змија запали куќа

Претераната реакција на една жена во американската сојузна држава Тексас која се престрашила забележувајќи змија во својот двор, доведе до тоа да ја загуби својата куќа во пожар, јави локалната […]

Сцена

Дечкото на Наоми Кемпбел и купи куќа во облик на окото на Хорус – фото

  Наоми за својот роденден доби поклон кој ги надминува сите други. Нејзиниот руски милијардер, Владислав Доронин, и подари на 41-годишната Наоми еколошки дом со 25 соби и 5 дневни. […]