Ознака: Лацио

Меѓународен фудбал

Геј афера го потресе познат италијански фудбалски клуб!

Двајца фудбалери на клубот на ЛациоКеита и Патрик, на социјалните мрежи објавија дека се во врска.Следбениците на Римскиот тим, важат за расисти и фашисти, па сигурно нема да им се […]

Меѓународен фудбал

Лацио повторно обвинет за расизам

Европската фудбалска унија (УЕФА), по четврти пат оваа сезона го обвини Лацио за расистичкото однесување на неговите навивачи.Последниот инцидент навивачите на Лацио го направиле за време на мечот со Борусија […]