Ознака: летување

Занимливости

Пандемијата носи нови правила – еве како ќе изгледа летувањето годинава

Поради пандемијата на коронавирус, поголемиот дел од светските плажи се затворени за јавноста. Според правилото на социјална дистанца, многумина стравуваат дека оваа година нема да може да се оди на […]

Занимливости

Летување со миленичиња: Ви ги носиме најважните совети!

Кога се подготвуваат за летување, многу луѓе немаат кому да ги остават домашните миленичиња, па веќе однаред знаат дека и крзнените членови на семејството ќе патуваат со нив на море. […]

Балкан

Изгор цени на омиленото место за летување на Македонците: Вечера во ресторан ќе ве чини 100 евра

Хрватска е едно од омилените места за летување, но оваа година е изгор скапа. Цените на храната се како и минатото лето, додека за омилените закуски на плажа ќе издвоите […]

Дестинации

Вака изгледаат вилите во кои летуваат холивудските ѕвезди

Познатите личности го сакаат само најдоброто. Затоа нема подобри препораки за совршен одмор доколку знаете дека некој од А-листата веќе престојувал на истото место. Сајтот HomeAway издава неколку објекти во […]

Сцена

ФОТО: Михаил објави неодолива фотографија од Каролина Гочева!

Каролина Гочева и нејзиното момче Михаил Корубин од Миконос го продолжија одморот на друг грчки остров. Двојката неколку дена уживаше во зајдисонцата на Санторини.Врската меѓу пејачката и уметникот е јавна […]

Занимливости

Платиле 1.200 евра за сместување во Грција, a добиле инфекција и…

Познатата српска блогерка Ивана Радовановиќ ужасната од сместувањето во хотелот Сити Центар на грчкиот остров Родос каде летува во аранжман на туристичката агенција од Белград, се пожалила во медиумите праќајќи […]

Вицотека

Трпе го советува син му: Синко, ти првпат одиш на одмор во Грција, таму има многу ку*ви а тие…

Трпе имал еден син, тој бил оженет и еден ден тој сакал да оди на одмор во Грција. Пред поаѓање Трпе го советува својот глуп син:Трпе имал еден син, тој […]

Сцена

ФОТО: Есма се разладува во Грција: Еве како таа изгледа на плажа!

Есма се разладува на плажите во Грција.Кралицата на ромската песна, Есма Реџепова Теодосиевска, последните денови од топлиот месец јули реши да ги помине во Грција и да се разлади на […]

Балкан

ПРВ ПАТ ЈА ОДНЕЛ ЌЕРКИЧКАТА НА МОРЕ И СЕ СЛУЧИ ТРАГЕДИЈА: Детали од страшна сообраќајка!

Во страшна несреќа која се случила во вторникот рано наутро во Истра, таткото Коста почина, а сопругата Јована со малата ќеркичка, лежи во болница со тешки повреди.До несреќата дошло кога […]