Ознака: лејди гага

Живот

Фибромиалгија: Сè што треба да знаете за болеста поради која Лејди Гага се повлекува од сцената

Светската здравствена организација ја признала фибромиалгијата како болест во 1994 година, иако за првпат била опишана уште во 1816 година како хроничен ревматизам, миалгија, фиброза, а многумина ја сметале и […]

Контроверзни фајлови

Лејди Гага-сериски убиец и крадец на идентитети?

Во последниве денови на интернет како чума се шири веста што ја пренесуваат многу теоретичари на заговор, кои веруваат дека Лејди Гага всушност е сериски убиец.Имено, интернет троловите, значајните твитерџии […]

Вести

Лудило во Америка: Тепачка меѓу демонстрантите и полицијата. На улица излегоа и јавни личности!

Протестите против Трамп ширум Америка, во кои се собраа десетици илјади незадоволни од изборот на новиот претседател, станаа насилни кога група луѓе ја нападна полицијата, почна да пали по улиците […]

Сцена

ВИДЕО: „Испаднаа“ градите на Лејди Гага при настап!

Лејди Гага на еден настап во Лондон покажа повеќе, отколку што обожавателите очекуваа.Имено, пејачката на настапот беше облечена во многу кратка маица под која можеа да се видат нејзините гради, […]

Сцена

Донатела Версаче е пресреќна што се дружи со Лејди Гага

Модената дизајнерка, Донатела Версаче, верува дека кога нејзиниот постар брат Дани би бил жив, би бил голем обожавател на Лејди Гага, поради големата уметничка визија која ја има и моќта […]

Сцена

Лејди Гага го оперираше колкот

Лејди Гага објави во четвртокот дека го оперирала повредениот колк поради кој мината седмица мораше да ги откаже продолжувањето на концертната турнеја.   Поп пејачката им се заблагодари на обожавателите […]

Сцена

Лејди Гага ги откажа настапите поради воспаление на зглобовите

Лос Анџелес, 13.02.2013 (Макфакс) – Лејди Гага објави дека добила тешко воспаление на зглобовите поради кои привремено не може да оди, па откажа некои од настапите во Северна Америка.„Целосно сум […]