Ознака: магија

Живот Занимливости

Ме лечеше со „интимни односи“ додека маж ми чекаше надвор: Исповед на жена на која овој гатач и го уништил животот

Гатачите во Србија се служат со секакви методи да им „помогнат“ на напатените луѓе кои им се обраќаат, а пред се да ги наполнат своите паричници. Некои од нив имаат […]

Контроверзни фајлови

Викиликс открива: Сатанистичката вечера на Џон Подеста-Вознемирувачка снимка

Викиликс: Протечените мејлови на Клинтон откриваат дека шефот на нејзиниот изборен штаб, Џон Подеста, лани присуствувал на вознемирувачко „духовно готвење“.ЊУЈОРК: Викиликс го објави можеби највознемирувачкиот е-мејл на луѓето во најтесните […]

Живот

Овој човек ги храни бездомниците со магија

Хуманост на дело:Бездомниците во Лас Вегас, Невада, добија доза магија, но и бесплатна храна. Авторот на проектот е магионичарот Роб Ендерсон. Погледнете ги неговите неверојатни трикови, кои ги користи за […]

Занимливости

Што навистина се крие зад магичниот збор абракадабра?

Секој од нас го има слушнато зборот абракадабра, кој обично го придружува некој фокус или ефективен трик, но знаете ли од каде всушност потекнува?Една теорија вели дека тој доаѓа од […]