Ознака: малага

Вести

Вознемирувачко видео од експлозија во Малага, повредени 77 лица

77 лица се повредени при експлозија во кафуле во крајбрежниот шпански град Малага, пренесе “Руптли”. Причината за експлозијата е истекување на гас.Во болниците на Малага има примено повеќе од 70 […]

Меѓународен фудбал

Неофицијално: Зарате се сели во Малага

Италијанските медиуми тврдат дека Мауро Зарате ќе го напушти клубот во јануарскиот преоден трансфер-период. Зарате е фудбалер кој заработува најмногу во екипата на Лацио, има годишна заработка од 2.1 милион […]