Ознака: мачка

Занимливости

Една мачка била донесена во канцеларија за да ги улови глувците, но наместо тоа почнала да заработува

Скоро сите ги сакаме мачките, а тоа не се само поради нивното меко крзно. Тие се и одлични ловци кои може да ни помогнат да ги избегнеме домашните штетници и […]

Живот

Георгина и Роналдо ја имаат „најгрдата“ мачка на светот, а колку е нејзината цена?

Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез на светот им го претставија новиот член во семејството. Станува збор за мачка која нема влакна, оваа врста на мачки многумина не ги […]

Занимливости

Мачката Химера, поради својот невообичаен изглед е новата ѕвезда на Инстаграм

Мачката Химера, поради својот невообичаен изглед (едната страна ѝ е црна, а другата жолта) е новата ѕвезда на Инстаграм, каде има повеќе од 34 илјади следбеници.Химера е грчко митолошко суштество […]

Занимливости

Не можел да најде партнерка, па еве со кого дошол на матурската вечер

Сем Стајнгард го привлече вниманието на јавноста откако на матурска вечер наместо со девојка се појави со мачката Руби која ја нашол пред 10 години.Бидејќи не можел да си најде […]