Ознака: метро

Живот

Научници предлагаат молчење во метро и јавен превоз поради ширење на коронавирусот

Научниците вработени во Шпанскиот национален совет за истражување (ЦСИК) препорачуваат луѓето да молчат во метро и јавниот превоз за да се спречи ширењето на коронавирусот. Тие го објаснија ова мислење […]

Инстаграм

Наоми Кембел за Валентино позираше во метро, скоро гола

Наоми Кембел за Валентино позираше во метро, скоро гола Фотографиите се вистинска уметност. Објавени се на инстаграм страната на Валентино, а потоа по илјадници веб портали низ светов. И има […]

Занимливости

Жената на која ѝ е гајле за сè – со чаша џин тоник во метро

Жената која знае како се живее животот се вози во метро со црни очила, облечена во чорапи и апостолки, со џин-тоник од лименка претурен во стаклена чаша… Некои луѓе едноставно […]

Вести

Евакуација поради експлозија во лондонското метро

Во лондонското метро дошло до помала експлозија, поради што една метро-станица била евакуирана, но засега нема информации дали има повредени.Британската полиција соопшти дека засега не е познато дали експлозијата има […]

Вести

Британија: Уапсени уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро.Вкупниот број на уапсените за нападот, во кој беа повредени 30 […]

Вести

Силна експлозија во метро станица во Лондон, луѓето бегале во паника

Метро станица во Лондон е евакуирана по силна експлозија.Според неофицијалните податоци на светските медиуми, најверојатно причина е неисправен воз.  Луѓето бегале во паника, се издигал чад. Се очекуваат повеќе детали.Според […]

Вести

Бабушките ќе станат жртва на модернизацијата на московското метро

Бабушките најверојатно ќе бидат жртви на модернизацијата на московското метро.Метрото во Москва ќе се модернизира пред почетокот на Светското првенство во фудбал кое ќе се одржи во Русија во 2018. […]