Ознака: МЗТ Скопје

Вести

МЗТ Скопје со сочуство до семејството на Никола: Вечно ќе се сеќаваме на неговиот секогаш ведар лик

17-годишниот Никола Христовски е жртва на вчерашната физичка пресметка во населбата Ново Лисиче. Ова момче беше дел од младиот тим на МЗТ Скопје. Од таборот на тимот од Аердром на […]

Кошарка

Фото: МЗТ со нова спортска сала

МЗТ Скопје ќе добие нова спортска сала со сите европски-светски стандарди. Спортски центар „Јане Сандански“ со две спортски сали, хотел и други придружни објекти и содржини на местото на постојната […]