Ознака: молитва

Сцена

Маестрална изведба на бенд од Кореја: Ја испеаја „Молитва“ од Марија Шерифовиќ, а пејачката имаше порака за нив

Бенд од Кореја настапи со евровизиската песна на Марија Шерифовиќ – „Молитва“ во корејското музичко шоу „Phantom Singer“. Нивната изведба беше неверојатна. Сите останаа воодушевени, а најмалку штедеше комплименти токму […]

Живот

Прекрасна молитва: Зборови кои ќе допрат до вашата душа

Оваа малку позната молитва била напишана од страна на Антоан де Сент Егзипери, писателот зад ремек-делото „Малиот принц“ за време на еден од најтешките моменти во неговиот живот. Таа ќе […]

Занимливости

Забегано. Бегај ти Сотоно, ти КОРОНО – одржа телемолитва еден од најпознатите евангелисти во САД

Забегано. Бегај ти Сотоно, ти КОРОНО – одржа телемолитва еден од најпознатите евангелисти во САД. Во име на Исус, те проколнувам… Ти уништувачу. Ти бегај од тука!!! Уште и инсистираше […]

Вести

ИВЗ конечно се вразуми! Ќе се молат од дома муслиманите

Ова мораше конечно да се случи, и никако религијата или верата не смеат да бидат оправдание за неодговорно однесување и доведување на популацијата во општа опасност – (забелешка наша). Исламската […]

Живот

Ова е најискрената роденденска молитва за денот на вашето раѓање

MОЛИТВА ЗА РОДЕНДЕН Ти благодарам, вечни Боже, Создател на секоја Твар и на времето, што ме удостои со Твојата милост да доживеам до овој ден со кој започнува новата година […]

Вести

Австралиските муслимани им се придружуваат на христијаните во јавна молитва за дожд

Поглед што ги топли срцата на сите кои се најдоа во оваа несреќа. Австралиските муслимани им се придружуваат на христијаните во јавна молитва за дожд во Австралија. За да престане катастрофата […]