Ознака: оставка

Вести

Одлуките кои ги носи Мицковски и неговите органи не се легитимни

Одлуките кои ги носи Мицковски и неговите органи не се легитимни Новиот статут на ВМРО ДПМНЕ не е правосилен, тврди група партиски членови која бара вонреден конгрес и смена на […]

Балкан

Хаос пред бугарскиот парламент: Демонстрантите фрлаат јајца кон полицијата, на улиците излезе и војската

Илјадници луѓе протестираат пред бугарскиот парламент, барајќи оставки од бугарскиот премиер Бојко Борисов и главниот обвинител на земјата, Иван Гешев.  Според порталот „А1он“, демонстрантите фрлаат јајца и јаболка кон полицајците […]

Вести

Иницијатори за Конгрес: Мицкоски е виновен за тоа што Заев состави влада

Иницијатори за Конгрес: Мицкоски е виновен за тоа што Заев состави влада Во соопштение за јавноста денеска реагираа на прес конференцијата на Мицковски, конгресмените кои бараат да се свика Конгрес […]

Вести Политички партии

Продолжуваат барањата за оставка на Мицковски, денеска од членовите во Карпош

Продолжуваат барањата за оставка на Мицковски, денеска од членовите во Карпош. Пред медиумите се обрати Сашо Лазаревски Сашо Лазаревски кој е актуелен советник од ВМРО-ДПМНЕ во Општина Карпош и воедно […]

Вести Политички партии

Стамов: Георгиевски и Груевски дадоа оставки по загубени избори, но не и Мицкоски кој ја доведува партијата во опасност

Стамов: Георгиевски и Груевски дадоа оставки по загубени избори, но не и Мицкоски кој ја доведува партијата во опасност Би сакал да изразам благодарност до сите членови на ВМРО-ДПМНЕ кои […]

Свет

Премиерот на Либан си даде оставка: Додека им се обраќаше на нацијата, демонстрантите и полицијата жестоко се судрија

Премиерот на Либан, Хасан Диаб, денеска официјално поднесе оставка од таа позиција по експлозијата во Бејрут.  Обраќајќи се пред народот, Диаб рече дека е на страната на народот, повикувајќи ги […]

Издвојуваме

Сашо Мијалков: Мицковски очекуваме влада или оставка, како што самиот вети

Сашо Мијалков: Мицковски очекуваме влада или оставка, како што самиот вети Во статус објавен на неговата фан страна Мујалков се обрати директно на Мицковски и ги коментираше погрешните политики кои […]