Ознака: пејачи

Сцена

Вртоглави суми за настап на српската естрада, еве кој ќе пее за 100.000, а кој за 10.000 евра

Светлана Цеца Ражњатовиќ е рекордер по заработката на денот на Нова Година дознава српски informer. Како што пишува порталот , фолк пејачката за новогодишната забава ќе пее на Златибор а […]

Вести

Пејачите се откажуваат од настап на срамната прослава во сабота, благодарение на твитерџиите?

Дел од артистите кои се најавени во програмата на Владата за прослава на условената покана за ЕУ и НАТО ги откажуваат настапите?! Твитерџиите ги “распнаа” изведувачите со статуси, барајќи од […]

Сцена

Толку од љубовта: Ана и Раста се разведуваат?

Пејачката Ана Николиќ и раперот Стефан Ѓуриќ Раста, како што пишуваат српските медиуми, ќе се разведат.Наводно, брачниот пар поминува низ брачна криза, која резултирала Ана да поднесе барање за развод. […]

Сцена

Нему никој не му е рамен на естрадата: Еве кој пејач завршил дури 3 факултети!

Иако  одлучиле животот да го посветат на музиката, многу естрадни уметници сепак сакале своето образование да го доведат до највисоко ниво и  да станат академски граѓани.Неда Украден е дипломиран правник […]