Ознака: пилешко во сос

Кулинарство

ДЕНЕС ЗА РУЧЕК: Пилешко во сос за кое сите ќе зборуваат

Кога немате време за некое комплицирано јадење, а сакате да имате вистински ручек, ова би можело да биде идеален избор. ⬇️⬇️👌 Состојки:500 – 600 гр пилешки прсти200 мл јогурт1 лажица […]

Кулинарство

Рецепт за специјалитет: Пилешко во бел сос – лесно се прави, а се топи во уста

Месо во вкусен сос, можете да го послужите со тестенини и свежа салата.Состојки: 300гр пилешко бело месо 120 гр кашкавал 2 кисели павлаки Сол Малку путер Припрема: 1. Пилешкото исецкајте […]

Кулинарство

РУЧЕК ОД КОЈ ЌЕ ГИ ИЗЕДЕТЕ ПРСТИТЕ… Пилешки гради во фин сос!

РУЧЕК ОД КОЈ ЌЕ ГИ ИЗЕДЕТЕ ПРСТИТЕ… Пилешки гради во фин сос!Потребни состојки: пилешки гради малку сол маслиново масло лук сенф павлака за готвење магдонос Начин на подготовка: Пилешките гради […]