Ознака: победа

Вести

Груевски: За 2 дена кризата ќе заврши: Само одговорно, мудро и со ладни глави…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски во денешниот говор им се заблагодари на сите активисти и симпатизери на нашата партија, на поддржувачите, и на сите граѓани […]

Вести

Груевски: 11-ти декември да биде празник на демократијата и ден на гордост, вечерта да слави Македонија!

Се случуваат последни обиди на разни структури да променат нешто, да проблематизираат, но мора сите одговорно и демократски да не дозволиме да успеат, да не се подлегнува на никакви провокации […]

Вести

Груевски: Во недела ќе ја прокнижиме десеттата изборна победа

Во недела ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прокнижи својата 10-та по ред победа на овие избори, а една од главните преокупации ќе биде да отвориме нови работни места.Ова го истакна лидерот на […]

Вести

Институт Димитрија Чуповски: ВМРО-ДПМНЕ со огромна поддршка од граѓаните, убедлива победа на изборите

Резултатите од анкетите на Институтот Димитрија Чуповски до сега се покажаа како најточниВо периодот меѓу 01 и 03 Декември 2016 година Институтот Димитрија Чуповски спроведе телефонска анкета на 1.150 испитаници […]

Вести

Македонија ја победи Северна Ирска со 2:0 за водство во групата

Македонските репрезентативци до 21 година во квалификациите за Европското првенство ги совладаа врсниците од Северна Ирска во Скопје.Со резултат од 2:0, 1:0 на полувреме, Македонија е на чело на табелата со […]

Видео

Паднала на стаза, ја газеле и трчале преку неа: Публиката ЗАНЕМЕ откако таа застана на нозе!

Атлетичарката Хедер Дорниден водела на трката на 600 метри на универзитетско првенство, само еден круг пред крајот, а тогаш се сопнала и паднала.Останатите натпреварувачки претрчале преку неа и продолжиле да […]

Вести

„Викиликс“ објавува како е местена победата на Клинтон над Сандерс

Речиси една и пол година, од јануари 2015 до мај 2016, американската Демократска партија работела на дискредитирање на кампањата на нивниот кандидат, сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, во корист на […]

Меѓународен фудбал

Почетокот на Европското првенство означен со триумф на Франција над Романија

Домаќинот на петнаесетото Европско првенство стигна до триумф на почетокот на шампионатот, благодарение на феноменалниот гол на Димитри Паје во последните минути од премиерниот натпревар против репрезентацијата на Романија.Репрезентацијата на […]