Ознака: псоријаза

Живот

Излечила псоријаза со помош на нешто толку едноставно! На ова никој не се сетил досега!

Хроничната болест  на кожа поради која таа е покриена со бели лушпи, чеша и е сува се нарекува псоријаза. Ви претставуваме рецепт кој  успешно  ќе ви помогне во лечењето псоријаза. […]

Здравје

Куркумин, јаболков оцет и други природни лекови за псоријаза

Псоријазата е автоимуна болест кога го предизвика имунолошкиот систем да произведува повеќе клетки на кожата. За луѓето кои страдаат од оваа болест, црвените и лушпести петна се честа појава. Според […]

Сцена

Ким повеќе не може да ја сокрие: Псоријазата ѝ се проширила и на лицето

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест веќе со години се бори со псоријазата. На почетокот успевала да ја прикрие со шминка и имала само по нозете и рацете, но сега ѝ […]

Сцена

Боледува од псоријаза и моли за помош: „Никогаш не ми било вака, ја имам по целото тело“

Познато е дека ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест боледува од псоријаза. Досега успешно успевала да ја сокрие оваа промена на кожата, но сега болеста ѝ напредува. Оваа хронична кожна болест […]

Живот

Фризерка ја погледнала оваа жена и одбила да ја шиша. Причината за тоа е главна тема на социјалните мрежи!

Јулија Апокадо Лејн (31), скоро била на операција. Таа страда од псоријазен артритис кој често резултира со иритирана и сува кожа.Со разнишана самодоверба, Јулија одлучила да излезе од дома прв […]

Сцена

Ким одлучи да не си ги крие нозете: Долго страдам од оваа болест!

Ким Кардашијан пред шест години дознала дека има псоријаза, а оттогаш таа ја криела на сите можни начини. Сега конечно проговорила за својот проблем.– Некогаш на псоријазата гледав како на […]