Ознака: ресторан

Занимливости

Им оставил бакшиш на келнерите бидејќи владее криза поради коронавирусот, се шокирале кога го виделе износот

Еден муштерија им оставил неверојатен бакшиш на келнерите во ресторан во Тексас за да им помогне во загубите што ги имаат за време на пандемијата на коронавирусот. Неименуваниот човек оставил […]

Дестинации

Ручек во воздух на 300 метри над земја: Во Лондон се отвора ресторан во хеликоптер

За помалку од седум дена во Лондон со работа почнува првиот ресторан во хеликоптер. Проектот го покрена „европска фирма која сака да привлече клиенти со подлабок џеб“, објави „Робрипорт”. Хеликоптерот […]

Занимливости

Истражувањата откриваат: Зошто е добро да јадете сами во ресторан?

Многумина сметаат дека јадењето во самотија и тишина е тажно или срамно, но за други тоа е омилен начин за релаксирање по напорен ден. Имено, во едно истражување што било […]

Занимливости

Ресторан продава бургер со линија бел прав, луѓето бесни: “Што ќе кажат децата?”

Австралискиот ресторан “Pablo’s Escoburgers” успеа да ги разлути корисниците на социјалните мрежи со своите бургери. Имено, на дел од корисниците им смета бургерот наречен “Patron” кој се продава со бела […]

Занимливости

Ресторан го менува името оти звучи премногу безобразно- еве како се вика

Ресторан за француска и виетнамска храна во градот Кин, Њу Хемпшир, САД, по налог на градските власти, ќе мора да го смени името оти тоа, според нив, звучи премногу безобразно. […]

Вести

Пукање во Виена – еден мртов, еден повреден, напаѓачот побегна

Едно лице загина и едно е повредено во вооружен напад во ресторанот „Figlmüller“ во центарот на Виена, соопшти локалната полиција. „Околу 13 часот и 30 минути две лица се здобија […]

Занимливости

Гостин во њујоршки ресторан во оброкот нашол бисер

Во познатиот њујоршки ресторан „Сентрал Ојстер Бар“, Рик Антош – инаку чест гостин таму, во својата чорба од остриги пронашол бисер. За „Њујорк Пост“ 66-годишниот гурман раскажува дека веднаш кога […]