Ознака: ресторан

Издвојуваме

Најлуда афтерворк Friday50 забава во Дистрикт бар и ресторан

На последниот петок од 2016 година афтерворк забавата #Friday50 во Дистрикт бар и ресторан добива сосема поинаква димензија. Затоа што забавите во Дистрикт бар и ресторан секогаш започнуваат порано, а […]

Живот

Сопственичка на ресторан му дала работа на бездомник: Две недели подоцна сфатила дека…

Во март 2016 година, бездомник залутал во ресторан во Минеаполис. Таму налетал на сопственичката Цесија Абигејл и ѝ побарал пари.„Зошто немаш работа“ – го прашала Цесија. „Знаеш дека на мене […]

Вести

ВИДЕО – Муслиманки избркани од ресторан во Париз: „Сите сте терористи“

Сопственик на ресторан во предградие на Париз одбил да услужи две муслиманки со зборовите „Сите сте терористи“.Тоа повторно создаде тензии во Франција. Настанот се случил синоќа, а една од жените […]

Фото

Гест на сопственик на ресторан: Несекојдневен натпис на автопат ГИ ВООДУШЕВИ луѓето!

Сопственик на познат ресторан вчера на симпатичен начин одлучи да ги извести гостите дека нема да работи.Имено, бидејќи сопственикот го женел синот Адис, ресторанот поради приватна забава бил затворен за […]

Живот

Нахранил СИРАЧИЊА во ресторан: Но кога ја добил сметката…

Оваа трогателна приказна доаѓа од Индија од хотелот Сабрин во градот Малапурам.Акхулеш Кумар седел покрај прозорот на споменатиот хотел и ручал, а додека го јадел своето скапо јадење, здогледал сиромашно […]

Издвојуваме

Отворен е Дистрикт, вашиот нов омилен ресторан во центарот на Скопје

Без разлика дали планирате деловен ручек, романтична вечера или само пијалак со пријателите после напорниот ден, во планот за посета нека ви биде ресторанот Дистрикт. Овој новоотворен ресторан се наоѓа […]

Занимливости

Фото: Пробал да провали во ресторан – се заглавил во оџак

Траги-комична вест доаѓа од Бразил. Млад дечко пробал да провали во еден ресторан во Санта Катарина, но неговиот обид беше неуспешен, а на крајот му беше потребна помош од пожарникари, […]