Ознака: ресторан

Занимливости

Во овој ресторан сиромашните јадат без пари, но под еден услов

Ресторанот „Мираи Шокудо“ во Токио се најде во светските медиуми поради тоа што го прави за сиромашните граѓани кои не можат да платат оброк во ресторанот. Сопственичката Секаи Кобајаши им […]

Црна хроника

Детали за пожарот во кој изгоре ресторан во Дебар маало

Ресторан на улицата „Дане Крапчев“ бр. 1 во скопската населба Дебар Маало ноќеска околу три часот изгоре во пожар. Опожарени се 250 квадратни метри површина. Пожарникарите интервенирале со 18 пожарникари […]

Занимливости

Крадец по гаќи пропаднал низ плафон на ресторан

Полицијата во Алабама соопшти денеска дека крадец без панталони пропаднал низ плафон на ресторан, се истепал со гостите и побегнал. Шефот на полицијата во местото Тускумбија Тони Логан рече дека […]

Занимливости

Страшно: Бремена жена нашла мртов стаорец во супа

Популарниот бренд кинески ресторани изгуби 190 милиони долари , откако бремена жена најде мртов стаорец во супа. Акциите на популарниот синџир на кинески ресторани ,,Ксиабу Ксиабу” потонаа на берзите откако […]

Занимливости

Огромен стаорец ги исплаши гостите на познатиот ресторан

Огромен стаорец во ресторан на Мекдоналдс во англискиот град Кројдон стана вистински хит на социјалните мрежи. Неколку вработени со се што имаа при рака, подолг период, се обидуваа да го […]

Живот

Муштериите во еден познат американски ланец ресторани останаа згрозени: За што се работи?

Муштериите во еден познат американски ланец ресторани останаа згрозени после снимката која се појави на интернет во која се гледа како глувци претрчуваат над лепчињата за бургери. Поради тоа угостителскиот […]

Живот

Вечерала во ресторан и почувствувала ужасна болка: Погледнала под масата и…

Во еден ресторан во  Фредериксбург  во Тексас Рејчл Мурик имала  се само не мирна  вечера со своето семејство. Таа во  еден  момент почувствувала убод, сличен како  на оса, но кога  […]