Ознака: РК ВАРДАР

Македонија

Заев: Поединци викаа “Никогаш Северна, само Македонија“

За време на вчерашната посета на Брисел, осврнувајќи се на националистички скандирања на плоштадот во Скопје на прославата со ракометарите на РК „Вардар“ кои вторпат ја освоија титулата европски првак […]

Македонија

“Макфест” до навивачите на РК “Вардар“: Се отишло премногу во невкус, безгранично во уништување на песната

Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата “Признавам“ која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии “Макфест” во 1988-ма година, деновиве е повторно актуелен, но како обработка и навивачка […]

Ракомет

Лудило: Ги соблекуваа и куклите за да имаат дрес на Вардар

Втората шампионска титула на ракометарите на Вардар ги збудале навивачите, кои посакуваат да имаат дрес од новиот европски првак. Сепак од „црвено-црниот“ тим објавија дека сите дресови се распродадени, па […]

Ракомет

(ВО ЖИВО) Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански

Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански. Црвено-црните херои денеска слетуваат на скопскиот аеродром. Шампионските срца заслужуваат величествен пречек! Со повик за пречек се јави и навивачката […]

Ракомет

Бомба од Словенија: Урош Зорман го превзема РК Вардар

По само еден ден од историскиот успех на Вардар и второто освојување на Лигата на шампионите во ракомет, од Словенија пристигнува бомбастична вест – македонскиот тим веќе го има новиот […]

Ракомет

Претседателот и премиерот со иста порака до шампионите-Ве чекаме во Скопје!

Претседателот, Стево Пендаровски го следеше натпреварот “Вардар“-“Веспрем“ во едно од скопските кафулиња заедно со својот син и поранешниот ракометар на “Вардар“ Наумче Мојсовски, објави “Плусинфо“. “Вечер за славење, RK Vardar […]