Ознака: Роберто Ди Матео

Меѓународен фудбал

Гулит: Челзи успешните ги наградува со отказ

Поранешниот холандски интернационалец е разочаран од одлуката на челниците на Челзи да го сменат Роберто Ди Матео. Руд Гулит верува дека оној кој во Челзи освојува трофеи сам себе си […]

Меѓународен фудбал

Видео: Ќе ги послуша ли Абрамович фановите?

Додека Рафа Бенитез изјавува колку би сакал да го преземе тренерското место во Челзи, можеме да се потсетиме што му порачуваа навивачите на овој клуб односно што мислат за него. […]