Ознака: салата

Кулинарство

Салата од круши и фета сирење: Еве како да го направите рецептот кој се наоѓа на листата со кралски јадења

Салатата од круши е една од најнеобичните, но и тоа како им е омилена на оние кои ја пробуваат. Исто така се наоѓа на листата со кралски јадења. Состојки: – […]

Нега и убавина

Салата со која се симнуват 2 килограми за 2 дена

Кога станува збор за слабеење, често наидуваме на совети за појадокот и вечерата да ги замениме со хранливи салати. Салата диета веројатно е една од најлесните за усвојување, а дали […]

Нега и убавина

Брзо слабеење! Салата со која се симнуват 2 килограми за 2 дена

Кога станува збор за слабеење, често наидуваме на совети за појадокот и вечерата да ги замениме со хранливи салати. Салата диета веројатно е една од најлесните за усвојување, а дали […]

Здравје

Како да ја подготвите омилената салата на Џеј Ло со која ја одржува линијата?

Фантастичната линија на Џенифер Лопез се должи како на редовните тренинзи, така и во голем дел на нејзината исхрана. Латино дивата е љубител на здрави салати, а салатата со кељ […]

Занимливости

Објава која станала вирална: “Оваа салата не вреди шест евра!”

Еден турист во текот на посетата на германија многу се налутил кога видел каква салата добил за шест евра, односно за 360 денари. По прошетката по планините седнал да јаде […]