Ознака: салата

Кулинарство

Протеинска бомба: Салата од грав со која не Ви е потребно месо

Класична салата од грав е одличен прилог за бројните јадења, но можете да ја јадете без никакви додатоци, доколку ја подготвите со неколку изненадувачки состојки.Гравот е неверојатен извор на протеин […]

Кулинарство

Салата од лосос и авокадо за деновите кога не ви се готви

Во деновите кога навистина немате време да готвите, не прибегнувајте кон нездрав избор. Свртете се кон здрава, многу фина и, пред сè, брзо подготвена салата. За само неколку минути, подгответе […]

Нега и убавина

НАМЕСТО ВЕЧЕРА, ИЗЕДЕТЕ ЕДНА ПОРЦИЈА ОД ОВАА САЛАТА: Ги топи килограмите како од шега, резултатите се неверојатни!

Јадете ја оваа салата вечерва и ќе видите како килограмите исчезнауваат Состојки: 1 корен од целер 1 кисело јаболко 1 морков 1 грст ореви или печени бадеми Прелив: 2 лажици […]

Кулинарство

Тајна состојка за највкусната салата од краставица: Цело лето ќе ја правите вака!

Свежите краставици се служат како освежителен и крцкав елемент со разни јадења, особено со добро зачинетиот. Тие одат одлично со сосови базирани на јогурт, и ќе бидат одлична намирница за […]