Ознака: СДСМ

Вести

Заев во судир со Црвенковски

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, повел внатрепартиска кампања за расчистување на актуелната позиција на партијата, која за него била погрешна. Заев изреволтиран од постапката на Стевче Јакимовски, со која показува […]

Избор на уредникот

Црвенковски вербално го нападна Заев

Паузата на последниот мини-конгрес на опозициската СДСМ беше време да му се одржи лекција на Зоран Заев. Бранко Црвенковски го повикал градоначалникот на Струмица за да побара од него неколку […]

Издвојуваме

Зошто СДСМ дозволува Ѓунер да ги држи во опозиција?

Ова е легитимно прашање за СДСМ по изјавите на Ѓунер дека ќе ги минира и топи спомениците и триумфалната порта! Господинот Ѓунер отиде чекор понатака и изјави дека на форумите […]

Издвојуваме

Црвенковски ги дисциплинира непослушните

Се чини дека СДСМ, односно Црвенковски наспроти локалните избори полека, но сигурно го губат својот фокус. Наместо активноста да се насочи кон политичкиот конкурент, таа е насочена кон неистомислениците во […]