Ознака: сестри

Сцена

Оваа храна е задолжена за сестрите Родиќ да изгледаат совршено: Тоа што го имаа во чиниите го имаат сите жени дома, едноставно е!

Сестрите Родиќ веќе со месеци се во центарот на вниманието во регионот, а особено откако и втората сестра веќе го очекува своето прво бебе со синот на пејачката Гоца Божиновска. […]

Живот

Децата кои растат со сестри се посреќни во животот, покажаа новите истражувања

Сигурно имало период кога не сте биле во најдобри односи, но без оглед на тоа има нешто убаво во растењето со луѓето кои делеле исти искуства како и ти. Исто […]

Живот

Ќе ве облеат силни емоции: Две сестри се сретнаа по 78 години потрага, ги разделила војната, ги спои судбината

Две руски сестри се обединија 78 години откако биле разделени во Втората светска војна, и тоа благодарение на телевизиско шоу и полициска потрага. Јулија и Розалина Харитонови сега имаат 92, […]

Избор на уредникот

Трите сестри кои го убија таткото злоставувач излегуваат од затвор? Заврши случајот кој ја крена Русија на нозе

Руските сестри Качатуријан, кои се обвинети за убиство на својот татко, наскоро би можеле да добијат намалена казна поради “потребна одбрана”, рекол нивниот адвокат Алексеј Паршин, што би можело да […]

Црна хроника

Сестрите секојдневно се сеќаваат на малата Елиф која исчезна во поплавите во Сингелиќ пред три години

Осумгодишната Ерина и седумгодишната Ермина се сестрите на Елиф, која исчезна за време на поплавите што пред три години го зафатија регионот на Сингелиќ. Тие сѐ уште имаат свежи сеќавања […]

Вести Останати спортови

Македонски девојчиња: Сестрите Илина и Ева едни од најдобрите во ритмичка гимнастика

Сестрите Илина (13) и Ева (9) Соколовскисо прво и трето место ја завршија сезоната на натпревари по ритмичка гимнастика во Германија и се едни од најдобрите во овој спорт. Ева […]