Ознака: стеван јоветиќ – трансфер

Меѓународен фудбал

Адем Љаљиќ во Милан, Јоветиќ во Реал Мадрид

Според информациите кои ги пласираат во јавноста одредени медиуми, се шпекулира дека екипата на Фиорентина сепак ќе остане без Адем Љаљиќ, кој не сака да го продолжи договорот, додека пак […]

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити тргна по Јоветиќ

  Англискиот премиерлигаш тргна во походот по ангажман на напаѓачот на италијанска Фиорентина, црногорецот Стеван Јоветиќ. Ова го потврдува скаут на Манчестер Сити, Анџело Грегучи. „Јоветиќ е на нашиот список, […]