Ознака: стеван јоветиќ – трансфер

Меѓународен фудбал

Адем Љаљиќ во Милан, Јоветиќ во Реал Мадрид

Според информациите кои ги пласираат во јавноста одредени медиуми, се шпекулира дека екипата на Фиорентина сепак ќе остане без Адем Љаљиќ, кој не сака да го продолжи договорот, додека пак […]

Меѓународен фудбал

Торес ја засилува Фиорентина?

Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Челзи, Фернандо Торес, од летниот трансфер преоден рок би можел да го напушти тимот на Челзи и да се пресели во Италија, како негова следна дестинација […]

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити тргна по Јоветиќ

  Англискиот премиерлигаш тргна во походот по ангажман на напаѓачот на италијанска Фиорентина, црногорецот Стеван Јоветиќ. Ова го потврдува скаут на Манчестер Сити, Анџело Грегучи. „Јоветиќ е на нашиот список, […]