Ознака: странство

Вести

Со чартер летови ќе се враќаат граѓаните заглавени во странство, авиобилетите ќе си ги платат сами

Со чартер летови до скопскиот аеродром треба да бидат вратени во земјава повеќето од македонските државјани во странство кои побарале помош од МНР. Тие ќе треба да си ги платат […]

Вести

Важен апел за сите македонски граѓани кои во моментов се во странство

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вечерва упати апел до македонските граѓани затечени во странство поради ситуацијата со коронавирусот за итна регистрација во најблиското Дипломатско – конзуларно претставништво со цел […]

Вести

Ова мора да го знаете: Што ако останете без пасошот во странство?

Патувањата во странство вообичаено ги поврзуваме со убави спомени, но понекогаш и некои непредвидени ситуации се составен дел од нив. Како најнепријатна случка што може да ви се случи на […]

Сцена

Дарко со трудната свршеница се сели во Швајцарија: Лазиќ ја напушта Србија!

Дарко Лазиќ е толку многу среќен што по втор пат ќе се оствари во улогата на родител, што заборави и на здравствените проблеми со кои се бори откако пред еден […]

Вести

Кочо Анѓушев крие фирми кои ги има во странство

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, поседува приватнa фирмa во странство, но не ja навел во Анкетниот лист на Антикорупциската комисија, пишува порталот Нетпрес.Според податоците до кои дојде Нетпрес, […]