Ознака: телефони

Живот

Поштетно е отколку што мислите, тргнете ги децата од таблетите и мобилните телефони

Технологијата е нешто одлично и е корисна во безброј случаи. Сепак, нејзиниот напредок може да има многу лош ефект на младите луѓе, од кој ефектот кој го има на децата […]

Технологија

Нема да видиме селфи камери на телефоните од следната генерација?

Судејќи според најавите што кружат во технолошките медиуми во последните денови, од следната 2021 година, паметните телефони веќе нема да имаат селфи камери.  Поточно, телефоните ќе имаат предна камера, само […]

Вести

Пукаат бомби за Заев секојдневно! Кој го снима Заев и дали овој знаел што зборува??

На адреса на ВМРО ДПМНЕ и Антонио Милошоски свиркач доставил нов разговор, во кој има само еден учесник. Така денеска тврдеше Милошоски од седиштето на ВМРО ДПМНЕ од каде преку […]

Живот

Кога мобилните телефони нѐ прават напнати, а зависноста од нив е сѐ поголема

Мислите дека не можете без мобилниот телефон, но не сфаќате дека станува збор за зависност. Потребен ви е дигитален детокс. Ова се неколку начини за тоа. Научете да се забавувате […]

Вести Свет

Важно е да се сетиш

Трговците на дрога секоја година „заработуваат“ милијарди долари со продажба на наркотици ширум светот. Колку властите и се трудат да ги сузбијат овие нарко-канали, се чини дека шверцерите постојано наоѓаат […]

Вести

Учениците се враќаат во клупи од денеска во клупи без мобилни телефони- еве за кои ученици важи

Француските ученици од денеска се враќаат во училишни клупи без мобилни телефони, откако владата пред еден месец усвои Закон за забрана за користење на мобилни телефони во сите основни училишта. […]

Живот

Цело семејство исчезнало: Ги оставиле пасошите и телефоните, а полицијата…

Семејството Тромп повторно работи на семејната плантажа во близина на Мелбурн – една година откако преживеале патување исполнето со параноја, за која се уште не се знае причината.Нивното бизарно патување […]

Технологија

Еве што да направите кога телефонот целосно ќе ви „замрзне“!

Смартфоните се многу корисен изум, но кога ќе почнат да прават проблеми, многумина посакуваат да ги треснат од ѕид.Замрзнувањето на екранот, блокирањето на уредот и слични незгоди можат многу да […]