Ознака: телефон

Технологија

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива […]

Технологија

Шест начини да ослободите меморија на телефонот, а да не ги загубите податоците

Документи, видео снимки, фотографии, апликации – секојдневние во речиси сечиј телефон. Многумина од вас неретко се соочуваат до полна меморија на своите мобилни телефонот. Овие шест мали трикови кои ќе […]

Живот

Колку долго коронавирусот живее на телефоните и колку е тоа опасно?

Денес практично и да нема човек што не користи телефон, па со самото допирање на телефонот со рацете и неговото допирање до нашето лице, се зголемува шансата за заразување. PhoneArena, […]

Занимливости

Предмет кој не го испуштаме од рака може да биде главен преносител на вирусот: Веднаш избришете го!

Научниците предупредија дека валканиот екран на мобилниот телефон може да биде главен причинител за зарази од инфекции, а особено од коронавирусот, ако не го чистиме редовно. „Ако ги миете рацете […]