Ознака: Украина

Вести

Се степаа пратениците во украинскиот парламент

Седницата на украинскиот парламент беше прекината во четврток, поради тепачката што изби меѓу пратениците на власта и опозицијата затоа што не се сложуваа околу изборот на парламентарни службеници. Прво, опозиционерите […]