Ознака: утре

Балкан Вести

На Косово утре Ден на жалост поради смртта на Џорџ Буш постариот

Покрај тоа што во САД за утре е прогласен Ден на жалост заради смртта на претседателот Џорџ Буш постариот и претседателот на Косово, Хашим Тачи како знак на државна и граѓанска почит […]

Македонија

Утре наместо денес Комисија за мандатно-имунитетни прашања

Наместо денес како што беше објавено, Собраниската комисија на која требаше да се разгледува одземањето на пратеничкиот мандат на Никола Груевски,  ќе се одржи утре. Одлуката прво се разгледува на комисија, […]

Вести Македонија

Времето денес сончево со ветер и пад на температурите

Управата за хидрометеоролошки работи соопштува дека и денес времето ќе биде сончево, но значително посвежо со умерена локална облачност. Ќе продолжи да дува силен северен ветер. Минималната температура ќе се […]

Вести Македонија

Од утре календарска есен

На северната хемисфера, што подразбира и во Македонија, утре во 03:54 часот почнува. Истовремено на јужната хемисфера почнува пролетта. Есента ќе заврши на 21 декември кога официјално ќе настапи зимата. […]

Вести Свет

Утре Заев ќе се сретне со Пенс

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев утре, 20 септември во Вашингтот ќе се сретна со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Билатералната средба се остварува на покана на потпретседателот  Пенс, на […]

Колумни

Утре

Ако е нешто сигурно, тоа е дека со нас, или без нас, утре ќе биде нов ден. Па при бидејќи, тоа е единствено нешто сигурно во Македонија… да се фокусираме […]