Ознака: фалкао

Меѓународен фудбал

Атлетико призна: Фалкао сака нов предизвик

Говорејќи околу еден од најдобрите напаѓачи во светот, Радамел Фалкао, претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Сересо, признава дека Фалкао има желба да се докажува во некоја од останатите европски лиги. […]

Фото

Фото/Видео: Девојката на Фалкао, моделот Наталиа Велез

Ви ја претставуваме поубавата половина на Радамел Фалкао, напаѓачот на екипата на Атлетико Мадрид, најбараниот фудбалер на трансфер-пазарот во моментов, Наталиа Велез, колумбискиот модел.

Меѓународен фудбал

Фалкао во Челзи ќе има двојно поголема плата

Според информациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, неофицијално се вели дека Фалкао се договорил со Челзи, а ќе заработува двојно повеќе отколку во Атлетико Мадрид. Наводно Фалкао сигурно ќе премине […]

Меѓународен фудбал

Атлетико спрема „БОМБА“: Кавани-Фалкао „убиствен тандем“ во нападот!!!

Едисон Кавани го привлекува вниманието на многу европски фудбалски гиганти, а во трката за голгетерот се вклучи и Атлетико Мадрид, целта е јасна, да се направи неверојатно силниот тандем Фалкао-Кавани. […]