Ознака: хорор

Црна хроника

Хорор во Белград: Кик-боксер ја прободел мајка си во гради, па и го пресекол вратот

Минатата ноќ во белградската населба Калуѓерица се случило страотно убиство. Имено 20-годишниот Павле Т. ја заклал својата 56-годишна мајка Татјана. Тој несреќната жена повеќе пати ја прободел во градите, а […]

Балкан

Хорор во Будва: Русинка удрила татко со бебе во количка на пешачки (ВИДЕО)

Едногодишно бебе од Холандија се здобило со повреди на 2 август во Будва откако автомобил удрил во количката во која се наоѓало. Таткото на бебето со количката минувал преку улица на […]

Вести

Жената која исчезна пред шест години пронајдена мртва во замрзнувач

Жена од Флорида која исчезна пред шест години беше пронајдена мртва во замрзнувачот откриен во стан на починат човек. Хедер Лејси, мајка на две деца, имаше 29 години кога исчезна. […]

Живот

Оваа невеста доживеа кошмар: На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма

Во Кина на една младенка на свадбата и се случила сцена од ноќен кошмар. Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин на венчавката облечена во венчаница. Снимката на која […]

Занимливости

Ме гризеше и морав да ја убијам: Страшно сведоштво на човекот кој го преживеа нападот на пума

Ноќната мора за секој планински тркач се претвори во реалност за 31-годишниот Американец, Тревис Кофман додека минувал низ својата вообичаена рута во паркот на планината Хорстут. Додека трчал, на патеката […]

Балкан

Србија: Во замрзнувач во болница пронајдени 13 бебиња

Во Општата болница во Краљево во замрзнувач се пронајдени 13 мртви бебиња, а директорот на оваа болница „Студеница“ во Краљево, д-р Зоран Мрвиќ денеска на новинарите им рече дека тоа […]