Ознака: џем

Живот

Купил џем и кога ја отворил теглата пронашол нешто од што му се превртеле цревата

Несреќниот човек по име Трој Хокинс во  тегла џем ја  нашол најневеројатната работа која  можете да замислите да ја пронајдете во  јадење-  искористен кондом.„Еве што  пронајдов во  теглата од вашиот […]

Кулинарство

Интегрални палачинки со џем од сливи

Палачинките се  уште повкусни кога се  подготвени со  интегрално  брашно-  пробајте!Состојки: 175гр интегрално  брашно 200мл млеко 1 јајце 1 лажичка прашок за пециво 45 гр шеќер Маслиново  масло Џем од […]

Кулинарство

Сладок десерт! Мафини со џем

Идеален десерт за денес…Состојки: Две и половина шолји брашно Половина шолја шеќер Лажица прашок за пециво Половина лажица сол Шолја млеко Половина шолја стопен путер Јајце Лажица екстракт од ванила […]