Дестинации

Дестинации

Фото: Кои се најбараните локации на Инстаграм за 2012?

Периодов Инстаграм е најпопуларната апликација за постирање и споделување на најразлични фотографии, која се разви некаде од средината на 2012-та година.  На Инстаграм може да се најдат фотографии од најпопуларните […]

Дестинации

Сарти- убавица која го плени срцето на секој турист

Денес ќе се обидеме да ви доловиме уште една атрактивна туристичка дестинација на нашиот јужен сосед. Станува збор за малото волшебно гратче Сарти, сместено на источниот брег на месноста Ситонија, […]

Дестинации

Поминете забавен и евтин домор на Халкидики

Овој пат во нашата рубрика дестинации одбравме една за вас позната и не толку далечна дестинација. Станува збор за првиот крак на грчкиот полуостров Халкидики, Касандра. Неговата завидна местоположба на […]

Дестинации

Магичниот град на Гауди

      Раздвижениот космополитски град кој е дом на една од најубавата и уникатна европска архитектура и воедно сместен на средоземното море- Барселона е една од најпопуларните туристички дестинации. […]

Дестинации

Разиграната Куба

Куба е најголемата островска земја во групата на Големите Антили. Таа од сите страни е опколена со водите на Атлантскиот Океан на исток, Мексиканскиот Залив на север и Карипското Море […]

Дестинации

Кушадаси-турската престолнина на забавата

Турскиот крајбрежен град Кушадаси е место со прекрасни плажи, луксузни хотели и фантастични историски остатоци од претходните цивилизации. Гратчето од 50.000 жители во текот на летниот период е преплавено од […]