Хороскоп

Хороскоп

Овој хороскопски знак го очекува додворување, а еве што ги очекува вагите

ОВЕН Работa: Потрудете се обврските да ги завршите кога сте ветиле. Не е време да ги избегнувате своите работи. Љубов: Многу брзо ќе се оствари ново познанство со личност која […]

Хороскоп

Поинаков од другите: Овој хороскопски знак се раѓа за да го промени светот

Сигурно повеќепати сте чуле како некој вели „Сакам да го променам светот“ или „Сакам да оставам трага“, но сепак кај многумина тоа е само желба. Но за луѓето родени во […]

Хороскоп

Три хороскопски знаци не уживаат во „новогодишното лудило“- еве кои се

Најголем дел од луѓето уживаат во празниците, декорациите и празничното расположение. Се подготвуваат семејни собирања, убави јадења и подароци. Сепак, постојат хороскопски знаци кои не уживаат толку многу во тоа. […]

Хороскоп

Што никако не смеете да им подарите на хороскопските знаци: Бикот не сака книги, лавот мрази пешкири, рибата сака да се потрудите

Овен Овенот ќе биде пресреќен ако му подарите годишна членарина за вежбалница или за некоја егзотична боречка вештина. Ако имате доволно пари, изненадете го со домашна справа за вежбање, ако […]

Хороскоп

Хороскопски знаци кои најмногу ги зафаќа божиќното “лудило”

Иако поголемиот дел од луѓето уживаат во божиќните празници и во се’ што носи празничното расположение, постојат и такви кои живеат за декември. Тие не чекаат со украсувањето на елката, […]

Хороскоп

Родените во овој хороскопски знак се најголемите борци

Тие се еден од најсложните знаци во хороскопот, посебно кога станува збор за меѓучовечките односи. Станува збор за Лавовите. Тие стојат цврсто на земја и не се предаваат. Не сакаат […]