Хороскоп

Хороскоп

Кој е вашиот скапоцен камен според месецот на раѓање?

За секој месец од годината е карактеристичен еден скапоцен камен. Аметистите за оние кои се родени во февруари, смарагди ја зголемуваат сензуалноста, а сафирите го привлекуваат спротивниот пол. Откријте кој […]

Хороскоп

Ова е единствениот хороскопски знак на кој секогаш можете да му верувате

Секогаш стабилен и промислен, овој хороскопски знак се снаоѓа одлично во секоја ситуација, што го прави совршен партнер и пријател. Станува збор за Бикот. Лицата родени во овој хороскопски знак […]

Хороскоп

Кои хороскопски знаци можат да очекуваат голема љубов оваа зима?

Доколку на оваа листа го видите својот хороскопски знак, радувајте се, затоа што оваа зима ќе ве очекува голема љубов. Во зимските месеци конечно ќе дознаете што сакате и како […]

Хороскоп

Саркастичен хороскоп: озборувачи, посесивни, нарциси…

Луѓето, читајќи го хороскопот, гледаат само убавини за нивниот знак. Меѓутоа, на Интернет циркулира хумористичен и саркастичен приказ на карактеристиките на секој знак. Иако ова е забавно, размислете колку во […]

Хороскоп

Месечен хороскоп за ноември

Близнаците имаат сјајна шанса за подобра работа или унапредување, слободните Девици ќе ја запознаат својата сродна душа. Прочитајте го хороскопот за претпоследниот месец од годината. Овен Марс, вашиот владетел го […]

Хороскоп

Откријте како се бакнувате според хороскопскиот знак

Физичкиот контакт преку усните е емотивно доживување, кое може да биде филмски и романтично, страсно и уникатно. Секој негува сопствен стил на бакнување, но астрологијата вели дека според карактеристиките, бакнежите […]

Хороскоп

Секоја девојка треба да се пази од мажите во овие три хороскопски знаци

Овие три хороскопски знаци не се мажи за целиот живот. Добро, секако, постојат и исклучоци. Рак Раковите можат да се сместатво две групи – оние кои го сакаат својот дом, […]

Хороскоп

Најмногу милијардери се родени во овој хороскопски знак

Ако верувате во хороскоп и сте родени во знакот на Лав, тогаш имате причина за радост. Една неодамнешна анализа од страна на маркетинг компанијата АдВјув покажа дека токму во овој […]

Хороскоп

Хороскопските знаци кои не се заљубуваат лесно

Пребрзото заљубување може да биде многу проблематично, а овие хороскопски знаци дефинитивно немаат проблем со тоа. Се заљубуваат толку полека и внимателно, што понекогаш стануваат иритантни. Рак Најголемите емотивци од […]