Целер салата

Малку необична но превкусна. Мора да ја направите и пробате.

img

Потребно:

– 2-3 поголеми главици целер

– 500 г. Ситно сирење

– 1 кисела павлака

– малку коњак

– 1 кисело јаболко

– со од еден лимон

– 30 г. Ореви

Подготовка:

Измијте го целерот, исчистете го, ситно исецкајте го. Потоа додадете го лимоновиот сок, ситно исецкана јаболка, ореви, коњак, павлака и ситно сирење. Промешајте и послужете.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 15 декември 2017 01:38:00
Напишано од Вероника


Последни вести