Овие работи за сексот морате да ги знаете до 40-тата година

Можеби мислите дека знаете многу работи за сексот, но би било добро да си го проверите своето знаење.

img

Без разлика на возраста, многу жени всушност знаат малку, но со текот на годините би требало да се ослободите себеси и да дознаете знаете нешто повеќе.

1. Мажите не се премногу загрижени ако не сте депилирани

2. Мастурбацијата е нормална работа и ја практикуваат речиси сите жени

3. И мажите сакаат да се галат после секс

4. Не можете да ја одредите all mobile porn големината на пенисот според големината на неговиот прст или носот

5. Нормално е да практикувате секс на необично место

6. Нормално е ако понекогаш сакате да гледате порно филм

7. Оргазмот докажано е супер начин за справување со стресот

8. Глумењето оргазам е бесмислено

9. Сексот е подобар ако употребите некоја секси играчка

10. Кога е сексот во прашање, искреноста не е секогаш препорачлива работа

11. Природниот мирис на мажите ги пали жените

12. Колку почесто имате секс, толку сте посреќни и поздрави

13. Кога пријателките ви зборуваат за секс, најчесто лажат

14. Сексот преку телефон е сосем нормална работа

15. Најдобриот оргазам можете да го создадете сама

16. Фантазирањето е најдобриот афродизијак

17. Ако не сте расположени, не мора да имате секс

18. И на мажите, големината им е важна

19. На мажите сте им секси и во најобична облека

20. Парите кај некои жени се афродизијак

21. Бакнежот открива со каков љубовник си имате работа

22. Оралниот секс не е перверзија и можете да уживате во него

23. Многу жени не доживуваат оргазам преку пенетрација

24. Колку почесто имате секс, толку и ќе имате подобри резултати на работа

25. Некогаш морате да го изненадите со секси долна облека

26. Мажите обожаваат кога жената презема иницијатива

27. Мажите не се секогаш расположени за секс

28. Некој килограм повеќе не се забележува на вас

29. И неговите брадавици се чувствителни

30. Деталите од својот сексуален живот, чувајте ги за себе

31. Користењето вулгарности за време на секс, не значи дека сте промискуитетни и прости

32. Сексот без обврски не е за секого

33. Во сексот е нормално, она што вие го сметате за нормално

34. Ножните прсти се ерогена зона

35. Мажите се палат на природниот мирис на жената

36. Страста не трае вечно и мора да се поттикнува

37. Хормоните влијаат на вашето однесување

38. Брачните парови имаат поредовен секс од останатите парови

39. Чувството на заљубеност трае кратко, но љубовта трае засекогаш

40 . Ако е со вас, значи смета дека сте секси и не мора постојано да се преиспитувате

Тагови:

Facebook impact:

Објавено четврток, 30 ноември 2017 07:43:00
Напишано од Вероника