Црвената е бојата на есента

Некои бои, како црвената на пример, најчесто се поврзуваат со пролетта и летото. Но, црвената боја е најпосакуваната боја во сите модни комбинации за оваа есен.

img

Оваа сезона се задолжителни и црвените чизми и модните додатоци во таа боја.

Костум во црвена боја, во моментот е најбараниот моден хит, а ние ви нудиме неколку предлози како да го носите.

Црвениот костум се носи како секојдневна облека, а изгледа генијално во опуштена комбинација со бели патики.

Црвениот костум исто така е погоден за деловен изглед. Комбинирајте го со маици со покачена јака или друга облека.

 

 

Facebook impact:

Објавено петок, 17 ноември 2017 10:58:00
Напишано од емилија


Последни вести