Мајката одбила да им даде пари, па ги нашле синовите и ги избоделе

Вчера околу 20 часот во скопското село Батинци, М.Џ. и Н.А. дошле во куќата на 48-годишната С.Г. и со закана со нож и побарале пари, информира Министерството за внатрешни работи.

img

- Откако истата не им дала пари, заминале од куќата и околу 20:30 часот истите лица се сретнале со нејзините два сина Н.Г.(29) и С.Г.(28) и им побарале пари, по што со нож му нанеле убодна рана на С.Г. во пределот на грбот, а Н.Г. го расекле во пределот на лицето - соопштија од МВР.

Додаваат дека повредените лица биле пренесени во Градската општа болница“ Св.Наум Охридски“. СВР Скопје презема мерки за целосно расчистување на случајот.

- Откако истата не им дала пари, заминале од куќата и околу 20:30 часот истите лица се сретнале со нејзините два сина Н.Г.(29) и С.Г.(28) и им побарале пари, по што со нож му нанеле убодна рана на С.Г. во пределот на грбот, а Н.Г. го расекле во пределот на лицето - соопштија од МВР.

Додаваат дека повредените лица биле пренесени во Градската општа болница“ Св.Наум Охридски“. СВР Скопје презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Facebook impact:

Објавено среда, 13 септември 2017 12:28:00
Напишано од емилија