Вечерва трети натпревари во кошаркарскиот плеј-оф

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија вечерва ќе се играат третите натпревари од полуфиналето во плеј-офот.

img

Актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром е на чекор до пласман во ново финале. Аеродромци веќе имаат предност од 2-0 во победи во дуелот со Фени Индустри, па доколку вечерва забележат победа ќе обезбедат место во големото финале. Овој меч ќе се игра во СЦ „Јане Сандански“ со почеток од 19 часот.

Во истиот термин (19 часот), но во СЦ „Борис Трајковски“ својата трета пресметка во полуфиналето ќе ја имаат екипите на Карпош Соколи и на Куманово. На изминатите две, домашниот терен беше предност за екипите кои играа пред своите симпатизери, па резултатот во моментов е израмнет 1:1 во победи.

Полуфиналната серија се игра во три добиени натпревари.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено вторник, 10 мај 2016 08:40:00
Напишано од Елена П


Последни вести