Фудбалски спектакл во недела во Скопје

Македонската А репрезентација в недела од 20:45 часот го игра натпреварот против Шпанија од 6. коло во квалификациите Светското првенство.

img

-На фудбалскиот спектакл ја покануваме публиката и навивачите да дојдат на Националната арена и со овации да ги поздравиме и нашите репрезентативци до 21 година кои во понеделник заминуваат во Полска на Европското првенство, информираат од ФФМ.

Да ја бодриме македонската репрезентација, навивајте за Македонија.

Само за неа пеам јас…

…само за неа навивам…

…една и единствена…

…за МАКЕДОНИЈА!

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 09 јуни 2017 11:56:00
Напишано од емилија


Последни вести