Бернардески е нов фудбалер на Јувентус

Сега веќе поранешниот фудбалер на Фиорентина, Федерико Бернардески и официјално стави потпис на договор со Јувентус.

img

23-годишниот италијански репрезентативец пристигна во Торино на лекарски прегледи во текот на вчерашниот ден, а откако успешно ги мина прегледите, тој стави потпис на договор со Јувентус. Така трансфер сагата беше завршена, а Јувентус го потврди трансферот на својата официјална страница.

Бернардески наводно со „Бјанконерите“ потпишал петгодишен договор, а годишно во торинскиот клуб би требало да заработува околу четири милиони евра.

Тагови:

Facebook impact:

Објавено вторник, 25 јули 2017 10:30:00
Напишано од емилија