Раул најави дека вечер нема да има милост кон своите

Македонскиот ракометен селектор Раул Гонзалес пред мечот со својата Шпанија вели дека на теренот не постојат пријатели. 

img

-Нема сентименталности и емоции. Ако имаме шанси да ги победиме 15 гола разлика ќе го направиме тоа. Верувам дека и Алекс и Кање би ја искористиле истата можност. Спортисти и професионалци сме. Секој сака да победи. На терен нема пријатели, вели македонскиот селектор во изјава за Спортмедиа и додава:

„Мора да функционираме како досега, како екипа. Таквата обединетост не красеше до сега и не донесе до тука до каде што сме. Ако продолжиме така и понатаму можеме далеку да стигнеме”. 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено недела, 21 јануари 2018 12:46:00
Напишано од Виолета


Последни вести