ВИДЕО: Македонски ракометари се степаа меѓу себе!

Бурниот дуел од седмото коло во македонскиот шампионат меѓу Радовиш и Еурофарм Работник заврши без победник.

img

Работник продолжува со својата променлива форма во домашното првенство, тоа го искористи составот на Радовиш и ја надминаа негативата од шест голови за на крај да се радуваат на бод.

Сепак борбениот меч во спортскиот центар „25 Мај“ во Радовиш ќе остане во сенка на инцидентот кој се случи во 18-тата минута од првото полувреме.

Милан Левов настрада во дуелот со гостинскиот играч Ашраф Адли, а по завршувањето на акцијата на радовишани незадоволен од неспортскиот потег и судиска проценка Левов се одлучи сам да ја превеме правдата во свои раце при што го удри противникот. Откако заврши мешаницата на теренот судиите доделија две директни дисквалификации за највоинствените на теренот.

Извор: 24 Ракомет

Се вчитува прикажувачот на видео...

Facebook impact:

Објавено недела, 23 октомври 2016 09:26:00
Напишано од Ирина


Последни вести