Двајца загинати во автобуска несреќа кај Анталија

Две лица загинаа, а неколкумина други се повредени денеска кога автобус што превезувал со туристи, се преврти во реонот на јужниот турски град Анталија.

img

Како што соопшти турската полиција, несреќата се случил во близина на градот Кумилџа.

Во полициското соопштение се посочува дека сите 27 патници во автобусот биле турски државјани.

Причините за несреќата засега не се познати.

Facebook impact:

Објавено недела, 17 септември 2017 01:07:00
Напишано од емилија


Последни вести