Невреме во Црна Гора, цела Будва под вода

Обилни врнежи од дожд и силен ветер ја погодија Црна Гора и предизвикаа големи проблеми. 

img

Паѓале фасади од зграда, а морето се излеало на магистралата.

Староградските улици во Будва се поплавени и одрони парализирале дел од градот.

Според пишувањата на медиумите, пожарникарите со пумпи ја испумпуваат водата која се излеала.

И утре во Црна Гора ќе биде умерено до целосно облачно, со врнежи од дожд и грмотевици.

 

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 07 март 2018 09:54:00
Напишано од Виолета