Авион се сруши врз летен камп, има загинати

Двајца 14-годишници настрадаа откако авион се сруши врз летен камп во Швајцарија, јавува АФП, додавајќи дека загинал и пилотот на малото летало.

img

Несреќата се случила во кантонот Граубинден на југот на земјата. Засега не се познати повеќе детали за несреќата.

Facebook impact:

Објавено петок, 04 август 2017 06:06:00
Напишано од емилија